reset photo
loading...

Slow wedding w Folwark Ruchenka

22 września 2021

Ślub w stodole. Rustykalne wesele.

Slow wedding w Folwark Ruchenka BARN HOUSE

Otwarta przestrzeń, bliski kontakt z naturą, idealne miejsce do zabawy.

To było dla mnie wyjątkowe wydarzenie. Po pierwsze dlatego, że pierwszy raz byłam drugim fotografem, dzięki czemu mogłam zobaczyć jak pracuje ktoś taki niesamowity jak Łukasz Popielarz. Po drugie, spełniło się moje marzenie by fotografować parę, której wesele odbędzie się w Folwarku Ruchenka i iście slow weddingowym rytmie.

Dzięki Łukasz, że mogłam Ci towarzyszyć! 

Cieszę się, że coraz więcej par szuka takich miejsc na rustykalne wesele. Niewątpliwie Folwark Ruchenka Barn House, to niesamowite miejsce, nie tylko dlatego że jest tu otwarta przestrzeń, czy bliski kontakt z naturą, ale przede wszystkim jest tu niepowtarzalny vibe .

Odrestaurowana stodoła z bazą noclegową, której ważnym aspektem są drewniane domki gdzie noc mogą spędzić Wasi goście, i przede wszystkim przyjęcie w myśl zero waste. Dookoła pełno miejsc w których można usiąść, odpocząć i porozmawiać z najbliższymi.Chwile wytchnienia gwarantują rozłożone leżaki, huśtawki i ławki, czyli ideał, a to wszystko w towarzystwie kocyków. Parkiet nie tylko w środku ale i na zewnątrz. Miejsce warte sprawdzenia, jeśli szukacie czegoś nietuzinkowego na swój ślub.

O wystrój całej oprawy wesela zadbała niesamowita i utalentowana Zaskocz Mamę. Z pewnością nie trzeba jej przedstawiać, to pionier w swojej dziedzinie, ktoś kto na przestrzeni lat odmienił to jak chcemy by wyglądały nasze babyshower, urodziny i przyjęcia okolicznościowe. 

Fotograf Racibórz. Fotograf Śląsk. Reportaż ślubny.

Co oznacza slow wedding?

Slow wedding wcale nie oznacza, że wesele musi odbyć się w stodole. Chodzi tutaj o klimat, o to, że jest to nasz dzień, bez przepychu, najczęściej w myśl zero waste. Bez pośpiechu, w swoim rytmie. Ślub na luzie i bez stresu? To możliwe! Najważniejsze, że dzięki slow wedding przeżyjecie ten dzień z pełną świadomością, czyli tak jak chcecie.

Jak mam sprawić by moje wesele było „slow”? 

Przede wszystkim zrób to po swojemu! Czy będzie to ślub na łące, czy w sali bankietowej, kieruj się głosem serca, Waszymi potrzebami, Waszą wizją. Tutaj najważniejsze są emocje, to, by skupić się na nich i na Was. 

Nie planuj wszystkiego co do minuty. W przeciwieństwie do wesel pełnych blichtru, spędzić ten czas ze swoimi najbliższymi, swobodnie.Mniej, znaczy więcej. Jeśli nie czujesz potrzeby zapraszania cioci i wujka, których ostatni raz widziałeś 15 lat temu, to bez wątpienia jest ok! Kameralny ślub i intymne wesela niewątpliwie cieszą się coraz większą popularnością. To Wasz czas! Inwestuj w emocje! Zdjęcia, film, piękny album, czyli to co zostanie z Wami po ślubie. Coś, co z pewnością nawet po 10 latach, przypomni Wam towarzyszące w tym dniu emocje. Przeżywaj i doświadczaj, powoli, bez stresu. 

Ja, jako fotograf, doskonale odnajduje się w takim klimacie, czyli reportażu lifestyle, dużo naturalnych kadrów. Emocje na zdjęciach. Staram się uchwycić to, co za 10 lat będzie powodowało Wam uśmiech na twarzy, ale i małą łezkę wzruszenia.

Tutaj najważniejsze są emocje, to, by skupiać się na nich i na Was.

Ciekawe miejsca na Śląsku do zorganizowania ślubu w rytmie slow wedding

Jeśli szukacie miejsca na ślub w stodole na śląsku, albo po prostu wyjątkowego miejsca na slow Wedding, to zachęcam do zobaczenia poniższych miejsc: 

Wesele w stodole pod Kasztanami w Bystrej koło Bielska Białej

IMPRESJA industrialna sala w Zabrzu, 

Taaka Ryba – sala w pięknym obejściem w Suminie koło Rybnika 


Spodobały Ci się zdjęcia? Chcesz mnie jako fotografa na swoim ślubie?